Zatrucie trutką u psa

Zatrucie trutką u psa
Zatrucie trutką u psa

Z pewnością nie jeden z nas spotkał się z dziwnymi objawami u psa, jak np. raptowny zanik apetytu, gorączka, ślinienie, wymioty, dławienie się, bóle brzucha czy biegunka. Tego typu objawy mogą u psa oznaczać zatrucie. W tego typu przypadkach, przede wszystkim najważniejszym czynnikiem jest czas. Bowiem spożycie przez psa na przykład trutki na szczury, uszkadza wątrobę i nerki.

Najważniejsze jest by zrobić w pierwszej kolejności badanie krwi psa. Ponieważ tego typu objawy mogą również oznaczać inne choroby. Dlatego też badanie krwi pozwoli określić, co jest nie tak. Oczywiście, jeśli wiemy jakim rodzajem trutki, zatruł się nasz pies, to by zaoszczędzić czas, najlepiej zabrać ze sobą opakowanie, po niej. Zmuszanie psa do zwymiotowania ma sens tylko wtedy, jeśli nastąpi to zaraz po połknięciu trucizny. Aby wywołać wymioty należy zmusić psa do wypicia wody utlenionej, zimnej wody z solą lub zimnej wody z musztardą. Płyn należy wlewać bardzo ostrożnie, by pod żadnym pozorem nie spowodować zachłyśnięcia się zwierzęcia.

Dlatego jeśli zobaczymy zmiany w zachowaniu naszego pupila, niezwłocznie powinniśmy zabrać go do kliniki weterynaryjnej. Im szybciej odkryjemy objawy, tym szybciej zostanie udzielona mu pomoc, a co za tym idzie, z pewnością uratujemy życie naszemu podopiecznemu.


Tagi: chory pies, zatrucie, psy
Autor: matakari Dodano: o godzinie 20:43 dnia 09.12.2011

Komentarze

  • Miłośnik zwierząt 20 maj 2013, 14:50:36
    Super poradnik na zatrucia u psów - http://www.maxizoo.pl/porady/porady-weterynaryjne/psy/psia-porada-1/
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu