Czy mogę zostawić psa samego w domu?

Czy mogę zostawić psa samego w domu?
Od niedawna jesteś właścicielem psiaka, nic więc dziwnego, że co rusz w Twojej głowie pojawiają się nowe pytania. Na samym początku to bardzo naturalne – chcesz wiedzieć wszystko, by Twój pies czuł się jak najlepiej i by jeszcze bardziej przychylić mu nieba. Jak to się ma do zostawiania go samego? Czy każdy pies może zostać w domu sam? I na jak długo? Jeśli chcesz dowiedzieć się czy Twój czworonożny przyjaciel jest na to przygotowany, koniecznie zapoznaj się z najnowszym materiałem! Nie każdy pies może zostać sam Małego dziecka nigdy nie zostawisz samego w domu. To tak trywialny fakt, jak to, że nie wkłada się suszarki do wanny z wodą czy palca do kontaktu. Podobnie jest z małymi zwierzakami – ich też nie powinno się zostawiać samemu sobie. Jeśli Twój psiak jest jeszcze bardzo młody, nie powinieneś zostawiać go samego w domu! To jeszcze dziecko, które podobnie jak wszystkie maluchy tęskni za mamą, którą w tym przypadku jesteś Ty! Nie chcesz przecież by przez 8 godzin płakał za Tobą i niszczył wszystko pod Twoją nieobecność, a co gorsza, aby zrobił sobie przez nieuwagę krzywdę! Podobnie jest z psiakami, które, nawet jeśli są starsze, dopiero co zostały zaadoptowane ze schroniska i wiesz, że miały trudną przeszłość. Jeśli masz do czynienia z takim psem musisz na samym początku poświęcać mu dużo uwagi i starać się, powolutku oswajać go z tym, że czasem nie będziecie razem, bo Ty będziesz musiał załatwić swoje sprawy lub po prostu wyjść do pracy. Nauka ta nie będzie prosta, jednak systematyczność i metoda drobnych kroczków zdziałają cuda. Towarzystwo zawsze jest fajne! Masz w domu więcej niż jednego psiaka? A może jesteś również szczęśliwym właścicielem kota? Jeśli tak możesz bez obaw zostawić swojego psa w domu na trochę dłużej. Chociaż nawet dwuosobowe stado może narobić niezły bałagan, kiedy zostawiasz w domu dwa zwierzaki możesz mieć pewność, że ani jedno z nich nie będzie się nudzić. Bo we dwójkę (lub w większym gronie) zawsze raźniej! Czym możesz zając psa pod Twoją nieobecność? Nie chcesz jednak inwestować w kolejnego towarzysza dla Twojego czworonoga, a mimo to potrzebujesz czegoś co zajmie mu czas i umili go na chwilę twojej nieobecności. Cóż to może być takiego? Jednym ze sposobów są gryzaki dla psa, które z całą pewnością zaabsorbują go na kilka ładnych godzin, szczególnie gdy będą wypełnione pastą lub przysmakami. Możesz zostawić psu również zabawkę, która poddawana nawet wielu próbom wytrzymałościowym nie skrzywdzi czworonoga. A po powrocie nie zapomnij o długim spacerze i pieszczotach za dobre zachowanie!

Komentarze

  • Elik 29 lip 2016, 12:40:26
    Ja ostatnio zainwestowałam w coś takiego - http://pet-pocket.pl/kube-dog.html - drogie, ale naprawdę się sprawdza, Beti bawi się tym spokojnie (sama!) kilka godzin dziennie, nic jeszcze nie przegryzła no i mam nadzieję, że faktycznie wpłynie to fajnie na jej rozwój :) Jeżeli będzie się miał czym zająć, to raczej tak - tylko nie od razu na pół dnia, stopniowo :P
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu