Przytulisko dla Zwierząt w Głownie - przekaż 1 % podatku

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie - przekaż 1 % podatku

To nie prośba. To nie wołanie o pomoc. Ten tekst, to wyraz odruchu serca… odruchu serca wolontariuszy i wszystkich Przyjaciół Przytuliska dla Zwierząt w Głownie, którzy decydują się przekazać 1% swojego podatku Towarzystwu Przyjaciół Zwierząt „ARKADIA” w Głownie, które sprawuje opiekę nad Przytuliskiem i w zeznaniu podatkowym wpisują KRS: 0000 345 382.

Każdego roku do Przytuliska dla Zwierząt w Głownie trafia blisko 300 zwierząt i prawie tyle samo znajduje nowe domy lub wraca do swoich właścicieli. Do tego należy doliczyć około 80 „stałych” lokatorów Przytuliska, którzy o ile mają szczęście, wymieniają się z nowoprzybyłymi psami lub kotami. Ich utrzymanie, to rocznie około 280 tysięcy złotych. Tylko w minionym roku, dzięki zaangażowaniu Przyjaciół Przytuliska dla Zwierząt w Głownie i akcji promującej przekazywanie TPZ „Arkadia” (KRS: 0000 345 382) 1% podatku, udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych. To jednak tylko kropla w morzu potrzeb. To, co wyróżnia Przytulisko dla Zwierząt w Głownie od innych, często większych organizacji prozwierzęcych, to bardzo indywidualne podejście do każdego czworonoga i walka o każde życie. Zamiast usypiać chore zwierzęta, odwracać wzrok od bolącego brzucha, ślepoty, reumatyzmu czy innych schorzeń, które dotykają podopiecznych Przytuliska, podejmujemy się prób wyleczenia ich lub choćby ułatwienia im życia. Dlatego nasze zwierzaki jeżdżą do specjalistycznych klinik, weterynarzy zajmujących się np. okulistyką, aby wsparcie, jakiego im udzielamy było jak najlepsze.

Codzienność w Przytulisku, to jednak nie tylko miłe chwile, gdy weterynarze dają nam nadzieję. To również spragnione miłości oczy, pełne nadziei serca i kochane łapki, które kiedy tylko wolontariusze pojawiają się w ich zasięgu, wysuwają się spoza krat boksu z prośbą o choć chwilę uwagi, o pogłaskanie lub spacer. Dzięki wsparciu, jakim jest 1% podatku przekazany TPZ „ARKADIA” większość podopiecznych Przytuliska może wychodzić z boksów, może uczyć się „normalnego” życia, co zwiększa ich szansę na adopcję. Dlatego tak gorąco apelujemy o przekazywanie 1% podatku TPZ „ARKADIA” w Głownie, które opiekuje się Przytuliskiem. Pamiętajcie o naszych zwierzakach. Odmieńcie ich los, tak jak one swoją bezgraniczną miłością odmieniają życie ludzi, którzy je adoptują.

O Przytulisku

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

W Przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 40 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi. www.przytulisko.glowno.pl


Tagi: schronisko w głownie, organizacja pożytku publicznego, schronisko dla zwierząt
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 23:07 dnia 12.02.2016

Komentarze

  • komentarz 24 lut 2016, 14:43:57
    https://pit2016.wordpress.com/2016/02/19/przekaz-1-procent-podatku-opp/
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu