Poznaj historię Sisi – dwuletniej suczki potrąconej przez samochód

Poznaj historię Sisi – dwuletniej suczki potrąconej przez samochód

Każda osoba, która posiada zwierzę domowe choć raz zetknęła się z cierpiącym pupilem. W przypadku choroby zazwyczaj jesteśmy w stanie zareagować odpowiednio szybko i pomóc zwierzęciu. W momencie wypadku z udziałem naszego czworonoga sytuacja staje się bardziej dramatyczna.

To tragiczne zdarzenie spotkało Panią Jolę, mieszkankę Warszawy oraz jej dwuletnią suczkę Sisi, która podczas spaceru wpadła pod samochód. Pies trafił do Fundacji Towarzystwo Weterynaryjne, gdzie okazało się, że jest mocno poturbowany - seria zdjęć RTG wykazała m.in. złamanie obu kości przedramienia. Po konsultacji ortopedycznej zwierzę przeniesiono natychmiast na stół operacyjny, lecz jego późniejsza rekonwalescencja trwała dwa miesiące. Obecnie Sisi jest zdrowym i aktywnym psem, a jej właścicielka zdecydowała się opowiedzieć przed kamerą ich wspólną historię. Wypowiedź można znaleźć na http://www.zwierzetaczujabol.org/filmy.html oraz na Fan Page akcji ,,Towarzystwo Weterynaryjne’’.

Każdego roku Fundacja pomaga wielu potrzebującym zwierzętom. Ich właściciele przeważnie znajdują się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i nie stać ich na samodzielne leczenie swoich pupili. Nasi lekarze weterynarii codziennie stykają się z różnymi przypadkami, czasem nawet bardzo trudnymi. Mimo to nie poddają się, walcząc o życie i zdrowie każdego zwierzaka. Od momentu trafienia do lecznicy czworonogi mają zapewnioną pełną opiekę, a procedury ambulatoryjne są uruchamiane natychmiast po zdiagnozowaniu zwierzęcia.

Leczenie zwierząt wspiera kampania społeczna „Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól, by cierpiały”. To druga edycja wydarzenia, które w zeszłym roku odbyło się pod hasłem „Zwierzęta cierpią w milczeniu”. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na temat bólu zwierząt oraz edukacja na temat jego szybkiego rozpoznania. W kampanię zaangażowały się znane osoby: Jarosław Boberek, Paweł Królikowski, Michał Olszański, Artur Barciś, Maciej Jabłoński, Aleksandra Nieśpielak, zespół De Mono, Paweł Deląg i Mietek Szcześniak. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na leczenie cierpiących zwierząt - Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne  KRS 0000 40 6362

Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne niesienie pomoc w leczeniu zwierząt, ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Wsparciem weterynaryjnym Fundacja obejmuje również zwierzęta przebywające w domach tymczasowych oraz bezdomne i porzucone – nawet zwierzę bezpańskie przyprowadza do lecznicy konkretny człowiek, który nie zawsze może (a czasami nie chce) zapłacić za leczenie takiego czworonoga.

Partnerzy Akcji:

Telewizja Polska, Radio Dla Ciebie, Radio Rzeszów, Radio Wrocław, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Zachód, Radio Opole, Radio Łódź, Radio Olsztyn, Radio PIK, Dziennik Metro, Instytut Monitorowania Mediów, Vet-Agro, sklep KrakVet.pl, magazyn Rynek Zoologiczny, magazyn Przyjaciel Pies, portal Pies.pl, magazyn Kocie Sprawy, Szybka Kolej Miejska w Warszawie, MZA Warszawa, MPK Łódź, miasto Gdańsk, TVT Monitory Reklamowe, sieć sklepów Kakadu, sieć sklepów Aquael Zoo, sieć sklepów Crazy World Pets, UrbanInfo.TV, firma Technetium, firma 4MatMedia, Administrator24.info


Tagi: 1 %, 1 procent, akcja charytatywna, akcja społeczna
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 15:36 dnia 10.04.2016

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu