Ochrona żubra w Polsce

Ochrona żubra w Polsce
Ochrona żubra w Polsce

Każdy z nas zapewne widział żubra. Większość jednak widziała żubry tylko na zdjęciach. W chwili obecnej żubr – król naszych polskich lasów – jest objęty ochroną na mocy Ustawy z dnia 16 października 1991 roku.

Już za czasów panowania Zygmunta Starego zwierzęta te były objęte ochroną. Zwierzęta te są objęte ochroną gatunkową ścisłą oraz częściową. To właśnie dzięki Polsce i polakom możemy podziwiać żubra w swoim naturalnym środowisku. Gdyby nie działania naszych władców oraz obecnych władz, zwierze to z pewnością już dawno zniknęłoby z naszych lasów.

Dlatego, by przyszłe pokolenia mogły podziwiać te piękne zwierzęta w naturalnym środowisku, powinniśmy zadbać o rezerwaty przyrody i chronić zagrożone gatunki. By nasze dzieci i wnuki nie musiały oglądać niektórych gatunków na zdjęciach, gdyż bez zapewnienia im odpowiedniej ochrony, wyginą.


Tagi: żubr, prawa zwierząt, ochrona zwierząt
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 20:50 dnia 09.12.2011

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu