Otwarcie wybiegu dla psów w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie

Otwarcie wybiegu dla psów w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie

29 maja, równo o godzinie 12.00 rozpocznie się wyjątkowa uroczystość w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie. Będzie czerwona wstęga, zaproszeni goście, pyszne przekąski i przede wszystkim mnóstwo powodów do uśmiechu. Zapraszamy na otwarcie wybiegu dla psów, który powstał na terenie Przytuliska dla Zwierząt w Głownie. Dzięki ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy członków Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” i wolontariuszy, psy przebywające w Przytulisku otrzymały wyjątkową szansę na przyjemniejsze spędzanie czasu, a przede wszystkim na socjalizację z innymi czworonogami, która jest niezwykle ważna w procesie adopcji.

Uroczystość zaplanowana na niedzielę, 29 maja będzie miała charakter pikniku rodzinnego, na który serdecznie zapraszamy całe rodziny. Dla gości zaplanowaliśmy liczne atrakcje, m.in. konsultacje weterynaryjne zwierząt, rozmowy o adopcjach, malowanie twarzy dla dzieci, wspólne spacery z psami, sesje zdjęciowe, smaczny poczęstunek. Wybieg ma powierzchnię ok. 600m2 i już od 2013 roku należy do Przytuliska. Do tej pory był to jednak jedynie kawałek ogrodzonego trawnika, niezagospodarowany i z niewykorzystanym do końca potencjałem. Od jakiegoś czasu jednak dzięki działaniom członków TPZ „Arkadia” w Przytulisku zaczęło pojawiać się coraz więcej wolontariuszy, osób z pomysłami, pasją do zwierząt, a przede wszystkim ogromną chęcią do działania. Ze wspólnie zgromadzonych środków zostały zakupione farby, piasek, baseny, wolontariusze przygotowali projekt i szablony, które wykorzystali do udekorowania ogrodzenia. I jest. Nowy, kolorowy, pełen atrakcji dla zwierząt wybieg, którym z ogromną przyjemnością możemy pochwalić się zaproszonym gościom.

Znaczenie dobrego wybiegu w takim miejscu, jak Przytulisko jest nie do przecenienia. Po pierwsze daje psom możliwość „rozprostowania kości” i eksploracji terenu poza boksem, co ze względu na bardzo rozwinięty zmysł węchu, jest istotne dla równowagi psychicznej psa. Po drugie stwarza możliwość wyjścia z boksu psom, które z różnych względów nie mogą być wyprowadzane na spacery (kwestie zdrowotne, lęk przed smyczą itp.). To jednak nie wszystko. Niezwykle ważna dla równowagi psychicznej zwierząt przebywających w Przytulisku jest ich socjalizacja, czyli niwelowanie problemów, które pojawiają się na skutek okrucieństwa ludzi, braku poprawnego kontaktu z człowiekiem i innych złych doświadczeń. W takim miejscu wolontariusze swobodnie mogą pracować z psami, oswajać je z ludźmi, uczyć chodzenia na smyczy, podstawowego posłuszeństwa, przezwyciężać lęk przed podniesioną ręką, głośniejszym tonem głosu i wszystkim, co może kojarzyć się z traumą z przeszłości


Tagi: przytulisko, przytulisko w Głownie, oficjalne otwarcie
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 17:14 dnia 24.05.2016

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu