Jak wybrać właściwy szampon dla psa?

Jak wybrać właściwy szampon dla psa?

Psia sierść wymaga pielęgnacji, podobnie zresztą, jak ludzkie włosy. Zwierzęta jednak mają inne potrzeby, dlatego zwykły szampon, którego używamy na co dzień nie sprawdzi się w ich przypadku. Dla naszych pupili przeznaczone są specjalne produkty, które są tworzone przy udziale lekarzy weterynarii.

Środki pielęgnacyjne należy dobierać pod kątem rodzaju sierści. Szampony dla psów mają różne dodatki, które są dostosowane do konkretnego typu włosa. Pierwsze kryterium wyboru szamponu dotyczy wieku zwierzęcia. Dopóki nie pojawi się tzw. dorosła sierść, musimy myć naszego psa preparatami przeznaczonymi dla szczeniąt. Nie ma tu żadnego znaczenia, jak futro będzie wyglądać w przyszłości - szampon dla psa wybieramy pod kątem aktualnie posiadanej sierści. Wszystkie szczeniaki mają puchate i dość delikatne futro, dlatego przeznaczone dla nich kosmetyki posiadają łagodną formułę.

Całkowita wymiana włosia następuje po upływie około 6-9 miesięcy. Po pojawieniu się dorosłego futra nadchodzi czas na szampony dla psów dorosłych. Tutaj również musimy zwrócić uwagę na rodzaj sierci naszego pupila. Szampony nie tylko zapewniają czystość, ale też przywracają futerku odpowiednią teksturę. Budowa włosia u psów różni się w zależności od rasy.

Psy długowłose

Dla psów w typie yorka czy maltańczyka najodpowiedniejszy będzie szampon dla psów długowłosych, który zapewni także piękny połysk, doda miękkości. Utrzymanie długiej sierści jest dosyć problematyczne, ponieważ zwierzęta trzeba kąpać dość często, nawet co 7 – 10 dni. Szampon powinien być delikatny dla skóry, musi dobrze nawilżać włos, zapewniać elastyczność. Bardziej problemowe futro należy dodatkowo potraktować psią odżywką do włosów.

Psy szorstkowłose

W przypadku psów rasy sznaucer, terier itp. należy sięgać po produkty przeznaczone dla psów szorstkowłosych. Tego typu szampony nie zmiękczają struktury włosa, a zatem sierść nawet po umyciu ma prawidłową twardość. Psy szorstkowłose nie wymagają tak częstych kąpieli, dlatego wystarczy myć je kilka razy w roku. Pewne preparaty podkreślają teksturę sierści i są stosowane głównie przez hodowców przed pokazami.

Kolor sierści

Niektóre psy posiadają naturalnie białe futro. Na takiej sierści widać nawet najdrobniejsze zabrudzenia, skazy i przebarwienia. Problem może rozwiązać szampon dla psów, który intensyfikuje biel włosia. Bez obaw- tego typu produkty nie mają szkodliwych dodatków. Przywrócenie śnieżnobiałej bieli nie następuje jednak od razu, z reguły potrzeba na to kilku kąpieli. Jest to bezpieczny sposób na przywrócenie naturalnej barwy, a nie rozjaśnienie np. kremowego futerka.


Tagi: szampony dla psów, kąpiel psa, psy
Autor: Keko Dodano: o godzinie 15:29 dnia 07.06.2016

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu