Adopcja małych kotów - 5 powodów dla których warto rozważyć adopcję dorosłego kota

Adopcja małych kotów - 5 powodów dla których warto rozważyć adopcję dorosłego kota

Kto nie kocha tych małych kotków? Czy to znaczy, że wszyscy są doskonałym kandydatem do adopcji małego kotka. Absolutnie nie. Przyjęcie zwierzaka to poważna decyzja, warto rozważyć wszystkie za i przeciw oraz wziąć pod uwagę że ten piękny mały kociak będzie żył przez następne 20 lat.

Większość dzieci chciałaby małego kotka. Rodzice przyzwyczaili się do spełniania zachcianek swoich dzieci, ale czy kupno lub adopcja małego kotka to na prawdę dobry pomysł. Jeśli jedynym powodem jest chęć posiadania małego kotka, który tylko przez kilka pierwszych miesięcy swojego życia jest mały, warto się zatrzymać i upewnić się że podejmujemy dobrą decyzję.

Małe kotki są słodkie?

Tylko dlatego, że kotek jest słodki, nie czyni z niego automatyczne dopasowanym do większej rodziny, szczególnie takiej z małymi dziećmi Każdy kto widział małe kotki, wie o co chodzi, są przezabawne i urocze. Warto jednak przeczekać fazę zauroczenia, może znajdzie się lepsza rodzina dla tego maleństwa.

Wszystkie dzieci mogą odpowiedzialnie zajmować się kotkami?

Nieprawda! Nie jest też prawdą że żadne z dzieci nie będzie w stanie zająć się odpowiedzialnie małym kotkiem. Każdy z nas zna swoje dzieci. Na pytanie czy będziesz się zajmować kotkiem, słyszymy głośny krzyk "TAK" bez chwili zawahania. Kocięta są małe i wrażliwe, więc nieostrożne obchodzenie może spowodować szkody fizyczne i emocjonalne. Dodatkowo, dziecko może zostać zaatakowane ostrymi zębami i pazurami. Jeśli się zdecydujesz na adopcje małego kotka, poświęć odpowiednią ilość czasu swojemu dziecku, ucząc go jak zajmować się kotem.

Będą łatwe w obsłudze.

Nie specjalnie :) Jasne, że są małe, ale są też bardzo ruchliwe i mają więcej pomysłów niż większość dzieci. Kociaki z pewnością wymagają więcej uwagi niż koty dorosłe. Jeśli twoja rodzina wyjeżdża od czasu do czasu na większość dnia, być może intensywny tryb życia który prowadzisz nie jest dobrym miejscem dla małego kotka. Jeśli zdecydujesz się na przyjęcie malucha, pomyśl o adopcji dwóch kotków. Kocięta podczas dłuższej nieobecności zajmą się sobą, nie będą się nudzić oraz będą zawsze miały kompana do zabawy.

Będą zajmować się moimi dziećmi

Kotki to nie opiekunki. Pozostawienie małego kota i dziecko bez opieki może być świetną receptą na prawdziwą katastrofę. W pierwszych dniach i tygodniach po adopcji kociaka, spędź odpowiednia dużo czasu, ucząc dzieci prawidłowego zachowania. Dziecko od pierwszych chwil z kociakiem powinno wiedzieć co wolno, a co jest zabronione. Z doświadczenia wiem, że nie wystarczy jedna sesja zapoznawcza. Będziecie zmuszenia powtarzać dzieciom przez pierwsze dni i tygodnie o odpowiednim traktowaniu zwierząt. Im więcej czasu poświęcicie na wspólną zabawę z dziećmi i kociakiem lub kociakami, tym szybciej Twoje dzieci nauczą się odpowiednich zachowań.

Starsze koty nie są tak zabawne!

Dlaczego nie rozważyć adopcji dorosłego kota? Istnieją poważne korzyści związane z adopcją dorosłych kotów.

  • Adoptując dorosłego kota ominie cię okres zabawy małych kociaków który często powoduje zniszczenie i chaos w Twoim domu :)
  • Dorosły kot będzie już robił do kuwety :)
  • Dorosłe koty mają już ukształtowany charakter. Warto zapoznać się z informacjami na temat upodobań i charakteru kotów którymi jesteśmy zainteresowani.
  • Jest bardzo dużo kotów w schroniskach, daję to dużą szansę na znalezienie odpowiedniego kota dla Twojej rodziny

Tagi: adopcja kota, kociak, kociaki, dorosłe koty
Autor: kroloset Dodano: o godzinie 14:54 dnia 12.08.2016

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu