Mobilna buda dla psa – zrób to sam - Projekt dla majsterkowiczów

Mobilna buda dla psa – zrób to sam - Projekt dla majsterkowiczów

Nietrudno odgadnąć, gdzie pies czuje się najlepiej: u boku swojego właściciela lub na ulubionym legowisku. Dzięki mobilnej budzie na kółkach Twój pupil będzie zawsze blisko Ciebie, a jednocześnie „u siebie“. To projekt dla ambitnych majsterkowiczów – sprawdź się!

Przygotuj: Pilarkę tarczową, np. PKS 18 LI firmy Bosch i tarczę pilarską do drewna Wyrzynarkę, np. PST 18 LI firmy Bosch Wiertarko-wkrętarkę, np. PSR 18 LI-2 firmy Bosch Szlifierkę, np. PSM 18 LI firmy Bosch i papiery ścierne 1 płytę typu sklejka o grubości 18 mm, 150 x 300 cm, drewno brzozowe 1 kantówkę o długości 3 m, 22 x 44 mm, drewno świerkowe Brzeszczot do wyrzynarek, np. T 308 BF firmy Bosch Wiertło do drewna (2,5 mm) Piłę otwornicę – wielkość w zależności od średnicy otworu odpływowego w ociekaczu 1 ociekacz do pralki (65 x 65 x 6 cm) z otworem odpływowym i dodatkowo mocowanym króćcem 1 folię do oczek wodnych (300 x 15 cm) 4 kółka z blokadą 40 wkrętów do drewna, stal szlachetna (3,5 x 50 mm) – do wykonania budy i 16 wkrętów do drewna, stal szlachetna (3,5 x 15 mm), do zamocowania kółek 0,75L transparentnej lazury do elementów drewnianych zewnętrznych ołówek, nożyce, pędzel, ziemia do kwiatów, rękawice robocze rośliny do posadzenia na dachu budy, np. fiołki, dalie, niecierpki

Uwaga! Projekt jest ambitny i zrobienie go zajmie ok. 5-6 godzin. Zaczynamy!

1. Przymocuj sklejkę do ławy roboczej za pomocą zacisków śrubowych i narysuj na niej elementy wg schematu QR.

2. Wytnij 6 czworokątów – 4 boki budy (70x70cm) oraz część dolną i dach o wymiarach 66,4x70cm. Wskazówka: część dolna i dach powinny być po przeciwnych stronach krótsze o grubość płyty Multiplex (czyli 1,8 cm), tak aby potem bez problemu weszły między boczne ścianki.

3. Zgodnie ze schematem projektu narysuj na jednej z bocznych części wejście do budy i wytnij je wyrzynarką PST 18 LI Bosch.

4. Aby płyta dachowa, na której umieszczona zostanie później taca na rośliny, mogła zostać włożona pomiędzy części boczne budy, potrzebne są 4 wewnętrzne kantówki. Przytnij je do następujących wymiarów: 2 elementy o długości 70cm i 2 o długości 62cm.

5. W częściach bocznych i w płycie dolnej wywierć otwory – użyj PSR 18 LI-2 wyposażonej w wiertło do drewna (2,5 mm).

6. Skrę elementy budy, używając długich wkrętów. Tylko część dachowa pozostaje teraz otwarta. Następnie przykręć 4 kantówki po wewnętrznej stronie części bocznych. Pozwoli to włożyć płytę dachową na głębokość ok. 15 cm.

7. Wszystkie części drewniane wyszlifuj szlifierką PSM 18 LI firmy Bosch.

8. Aby buda była odporna np. na deszcz, nałóż przezroczystą glazurę do drewna lub pomaluj budę kolorową farbą. Możesz też dodatkowo namalować pędzlem imię psa. Za pomocą krótkich wkrętów zamocuj od spodu kółka.

9. Nałóż płytę dachową i przykręć ją od góry do kantówek.

10. Ociekacz posiada otwór odpływowy, którym będzie odpływać nadmiar wody po podlaniu roślin. Zaznacz otwór ołówkiem na drewnianej ściance i wytnij, używając wiertarko-wkrętarki i piły otwornicy o średnicy takiej samej jak otwór (w naszym przykładzie ok. 50 mm). Uwaga: przed wierceniem wyjmij ociekacz, aby go nie uszkodzić!

11. Wewnętrzną powierzchnię między płytą dachową, ociekaczem i bocznymi ściankami wyłóż folią do oczek wodnych, aby drewno nie miało kontaktu z wilgocią. Folię zamocuj do drewna, używając zszywacza uniwersalnego PTK 14 EDT firmy Bosch.

12. W miejscu zamontowania króćca wytnij okrągły otwór w folii. Po włożeniu ociekacza zamontuj króciec.

13. Teraz można posadzić rośliny. Dobrym wyborem będą nietrujące kwiaty, np. bratki, dalie czy niecierpki, które sprawdzą się w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu. Twój pies może się już wprowadzać!

Więcej inspiracji i projektów „zrób to sam” znajdziesz na stronie www.wkreceniwdom.com.pl

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2014 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 2,6 mld złotych i zatrudniała ok. 1000 pracowników. Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje wyróżnienie TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 375 00 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2015). W 2015 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości ponad 70,6 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję w ok. 150 krajach. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 55 800 pracowników w działach badań i rozwoju w 118 ośrodkach R&D na całym świecie. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.


Tagi: buda dla psa, zrób to sam
Autor: bosch Dodano: o godzinie 16:31 dnia 16.08.2016

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu