Schroniska Dla Zwierząt

Schroniska Dla Zwierząt
Schroniska dla zwierząt

Schroniska dla zwierząt to specjalne miejsca przeznaczone dla bezdomnych i porzuconych zwierząt domowych. Klientami schronisk najczęściej bywają psy i koty czyli najpopularniejsi towarzysze. Schroniska dla zwierząt są częściowo finansowane przez gminy, ale również przez lokalne fundacje oraz prywatnych sponsorów. Naturalne jest że każdy zarządzający schroniskiem powinien w jak najlepszy sposób zorganizować fundusze na prowadzenie takiej placówki, dlatego też często działają one na rynkowych zasadach, biorąc pieniądze chociażby za reklamę na swoich stronach www itp. W sumie nie ważne jak, każdy sposób jest dobry na utrzymanie schronisk jest dobry. Oczywiści każdy chętny do pomocy może się udać do lokalnego schroniska i zgłosić chęć pomocy. Pomoc nie musi być materialna, może to być np. wolontariat na rzecz schroniska, wyprowadzanie psów na spacery itp.

Biorąc pod uwagę że schroniska dla zwierząt są z definicji słuszne i dobre dla zwierząt, trzeba też jasno powiedzieć, że dla większości ze zwierząt w schroniskach nie jest to wymarzony dom, a jedynie w miarę spokojna przystać, przed docelowym portem. Każdy kto był w schronisku wie o czym piszę nie, czasem spojrzenie psu w oczy może przekazać więcej niż tysiąc słów. Tutaj chciałbym zwrócić się do wszystkich planujących posiadanie nowego zwierzaka. Udajcie się najpierw do najbliższego schroniska, a być może znajdziecie wymarzonego psa lub kota właśnie tam. Od tego roku w życie wchodzi nowelizacja ustawy o ochronie praw zwierząt, m.in. zakazująca sprzedaży zwierząt na bazarach, targowiskach, ulicach itp. Miejmy nadzieje że skuteczne egzekwowanie przepisów przyczyni się do stopniowego zmniejszania się ilości zwierząt w schroniskach, co poprawi też sytuację schronisk i pozostałych w nich zwierzaków. Schroniska, oprócz hodowli rasowych psów i kotów, będą jedynym legalnym miejscem gdzie za darmo, lub przysłowiową złotówkę możecie Państwo znaleźć przyjaciela na długie lata, do czego gorąco zachęcam.


Tagi: schroniska dla zwierząt, planowanie nowego zwierzaka, schroniska dla psów
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 22:02 dnia 10.01.2012

Komentarze

  • Anonimek 6 cze 2013, 21:12:45
    Totalnie to popieram
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu