Jak wprowadzić kota do domu w którym mieszka już inny kot?

Jak wprowadzić kota do domu w którym mieszka już inny kot?
Otóż nie jest łatwe wprowadzić do domu kota w którym mieszka już inny kot bądź koty. Jest to bardzo skomplikowane "przedsięwzięcie" zarówno dla właściciela jak również dla zwierząt. Koty to dzikie zwierzęta i bardzo terytorialne, kiedy przynosimy nowego pupila do domu, wymagamy od naszego kota-domownika, aby podzielił się swoim terytorium... W zależności od charakteru zwierząt, zaakceptowanie siebie nawzajem może zająć dwa tygodnie bądź dużo więcej... no ale w końcu to nastąpi. W tym procesie nie mało rolę odgrywa właściciel, który za pomocą paru sztuczek może pomóc kotom zaakceptować się nawzajem. Zanim jednak właściciel zdecyduje się na zaproszenie do wspólnego mieszkania nowego pupila powinien:
  • udać się z nim do lekarza weterynarii w celu sprawdzenia stanu zdrowia zwierzaka, bez względu na to czy jest to kociak, czy też kot dorosły. W razie potrzeby trzeba zwierzę zaszczepić.
  • należy również sprawdzić stan zdrowia dotychczasowego kota, w celu upewnienia się że jest wolny od pasożytów itd
Po przyniesieniu nowego mieszkańca należy umieścić go w osobnym pokoju, w którym znajdują się: miski z wodą i jedzeniem, kuweta, drapak i kocie zabawki. Kot powinien spędzić tam parę dni do momentu aż uspokoi się i przyzwyczai do nowej sytuacji i miejsca. Należy pozwolić kotu- domownikowi podejść i powąchać drzwi do pomieszczenia w którym znajduję się przybysz. Ważne aby nie otwierać drzwi. Koty muszą przyzwyczaić się w ten sposób do wzajemnej obecności , gdy zauważysz, że tak też się stało, otwórz drzwi na taką szerokość aby koty nie mogły się przedostać, pozwól aby zetknęły się ze sobą . Następnie właściciel umieszcza nowego kota w transporterze i przenosi do głównego pomieszczenia, pozwalając na kontakt z zadomowionym kotem. Podawaj smakołyki w celu uprzyjemnienia spotkania obu pupilom. Powtarzaj to do momentu kiedy koty poczują się swobodnie w swoim towarzystwie. Pozwól by koty spędzały ze sobą czas, początkowo przez 5 do 10 minut pod nadzorem, stopniowo wydłużaj czas aż zauważysz że twoja obecność nie jest już potrzebna. Jeżeli zdarzy się, że koty będą ze sobą walczyły, pod żadnym pozorem nie próbuj rozdzielać ich rękoma. Wystarczy głośny dźwięk, np. klaśnij rękoma, a jeżeli to nie pomoże, oblej koty zimną wodą.
Tagi: kot, nowe zwierze, nowy kot
Autor: marlenka Dodano: o godzinie 15:16 dnia 01.10.2011

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu