Koty w domu, co dwa to nie jeden

Koty w domu, co dwa to nie jeden

Czasem wielu z nas zastanawia się nad kupnem lub adopcją kota. Obecnie dostępnych jest wiele ras i każdy z nas bez problemu znajdzie kotka dla siebie. Zanim jednak zdecydujemy się na przygarnięcie kota, warto postawić sobie bardzo ważne pytanie: Czy będę mieć dla niego/niej czas? .

Ludziom niestety zdarza się ulegać chwilowej fascynacji, zauroczeniu bądź modzie. Przygarnięcie do własnego domu kota lub każdego innego zwierzaka do decyzja na lata i warto dobrze ją przemyśleć, by nie zrobić krzywdy niewinnemu zwierzakowi ale i sobie. Kot jaki pies zostawiony sam w domu na cały dzień po prostu tęskni i się nudzi. Jeśli już zadecydowałeś lub zadecydowałaś o adopcji bądź kupnie kociaka, przemyśl czy nie chciałbyś od razu dwóch :). Może to brzmieć trochę niedorzecznie, ale z własnego doświadczenia muszę przyznać że koty lubią towarzystwo innych kotów. Podczas gdy ty będziesz w pracy, dwa(lub więcej) kotów znajdą sobie jakieś zajęcie, podczas gdy samotnego kota będzie zżerać tęsknota i nuda. Oczywiście każdy dodatkowy kot to większy koszt utrzymania, więcej odpowiedzialności ale i również więcej frajdy.

W przypadku adopcji dwóch dorosłych kotów, może zajść potrzeba krótkiego zaznajomienia nowych domatorów, ale wszystko jest do zrobienia. Pamiętaj tylko, nic na siłę, koty to bardzo terytorialne zwierzęta, i może minąć trochę czasu zanim zdecydują się podzielić swoją własnością.


Tagi: kot, dwa koty w domu
Autor: ariel Dodano: o godzinie 16:44 dnia 31.01.2013

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu