Rekordy ze Świata Zwierząt

Rekordy ze Świata Zwierząt

Naszą planetę zamieszkuje wiele niesamowitych istot. Największy ssak na ziemi to Płetwal Błękity, jego długość dochodzi do 33 m, a ciężar do 190 ton. Jest on gatunkiem zagrożonym z powodu odławiania ich przez wielorybników.

Największym ssakiem na lądzie jest Słoń Afrykański. Wysokość samca - od 3 do 4,2 m , a samicy - 2,2 - 2,6. Długość samca 6- 7,5 m, natomiast samicy 4,9 - 6,2 m . Masa ciała samca Słownia Afrykańskiego waha się od 4 - 6 ton , samicy od 2,1 do 3,2 ton. Gatunek ten jest zagrożony przez polujących na nich kłusowników z powodu bardzo cennych na czarnym rynku kłów.

Rekord prędkości na lądzie przypada dla Geparda. Ten zwinny kot żyjący w Afryce na krótkim dystancie osiąga prędkość do 120 km/h. Gepardy żyją na sawannach i pustyniach. Jest to również gatunek zagrożony, nie tylko z powodu człowieka , ale także przez jego naturalnych wrogów - lwy i hieny.

Kolejne rekordy ze świata zwierząt należą do ptaków. Najmniejszy żyjący na Ziemi ptak, Koliber, waży od 2 do 20 gram. Długość Kolibra to średnio 6cm, duże osobniki mają nawet do 22cm. Serce Kolibra bije od 500 - 600 razy na minutę a w czasie odrętwienia czyli snu obniża się do 50- 180 uderzeń na minutę. Koliber potrafi zawisnąć w powietrzu, a ruch jego skrzydeł można dostrzec tylko w zwolnionym tempie.

Rekord prędkości również należy do ptaków. Mimo że Gepard potrafi osiągnąć prędkość ponad 100 km/h, jest to skromny wynik w porównaniu do Sokoła Wędrownego, który maksymalnie rozwija prędkość 320km/h. Sokół Wędrowny zamieszkuje wszystkie kontynenty, z wyjątkiem Antarktyki. Można go spotkać również w Polsce.


Tagi: wieloryb, słoń, gepard, koliber
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 10:27 dnia 01.02.2013

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu