"Weź Mnie" - Akcja społeczna - nie porzucaj zwierząt w czasie wakacji

"Weź Mnie" - Akcja społeczna - nie porzucaj zwierząt w czasie wakacji

Sesję zdjęciową "WEŹ MNIE" zrobiliśmy, by zwrócić uwagę na społeczny problem jakim jest...no właśnie. Jak to dokładnie nazwać? Polak wyjeżdża na wakacje. A jego pies? O każdej porze roku psy są porzucane, jednak w okresie długich weekendów i wakacji, mówimy o prawdziwej pladze, o tysiącach psów które w jednej chwili z kanapy trafiają (jeśli mają szczęście!) za schroniskowe kraty. Rodakom pomysłów na pozbycie się członka rodziny na czterech łapach niestety nie brakuje. Psy przywiązywane są do bram schronisk lub przerzucane przez płot ( i niejednokrotnie zagryzane jeśli za bramą jakieś psy biegają luzem!) , zostawiane w lesie, wyrzucane z pędzącego samochodu. Najczęściej pies nie ma czipa, więc ustalenie kto był jego właścicielem jest niemal niemożliwe. Nie trzeba być wielkim psim ekspertem by rozpoznać porzuconego psa domowego. Ma ładną sierść, zna podstawowe komendy. Niczym nie zawinił, niczym nie zasłużył. Każdy pies zasługuje na kochający i odpowiedzialny dom, ale nie każdy człowiek zasługuje czworonoga.

Jeżeli ktoś z Was będzie świadkiem wyrzucenia psa, ratujcie, zgłaszajcie, zapiszcie nr rejestracyjny samochodu, zróbcie zdjęcie, poinformujcie Policję, Straż Miejską, organizacje prozwierzęce. REAGUJCIE. Porzucenie zwierzęcia to nie brak kultury- to WYDANIE NA NIEGO WYROKU, I ZŁAMANIE USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT.

"Od 1 stycznia 2012 r. weszły w życie zmiany w Ustawie o ochronie zwierząt, które przede wszystkim mają na celu wyeliminowanie nielegalnego handlu zwierzętami na targowiskach i giełdach. Co ważne, ustawa zaostrza także kary np. za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem można trafić do więzienia nawet na trzy lata. Porzucenie psa lub innego zwierzęcia jest przestępstwem (to forma znęcania się): za pozostawienie pupila na drodze czy w lesie właścicielowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.”- źródło: GAZETAPRAWNA.PL

Wyjeżdżając na urlop możemy zaplanować (a właściwie nie „możemy a powinniśmy”) włącznie z naszym pupilem. Są hotele, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty, które bez problemu akceptują zwierzęta. Są specjalne hotele dla zwierząt (koszt pobytu za dobę to około 20-50 zł). Można poprosić kogoś z rodziny o przetrzymanie psa/kota podczas naszej nieobecności. Jeśli komuś z naszych znajomych nagle zniknie pies – nie bójmy się zapytać co się z nim stało!

Więcej informacji o akcji na FB po adresem:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.631391806891004.1073741826.569777859719066&type=3
Tagi: akcja społeczna, weź mnie, porzucanie zwierząt
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 08:48 dnia 06.06.2013

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu