Adopcja Zwierząt

Adopcja Zwierząt
Adopcja zwierzaka

Jeśli nie zależy nam na posiadaniu rasowego psa czy kota, warto rozważyć adopcję dachowca lub kundelka. Zyskamy wiernego towarzysza i choć trochę przyczynimy się do poprawy sytuacji zwierząt bezdomnych.

Jak szukać zwierząt do adopcji? Po pierwsze, w schroniskach, gdzie wciąż tak wiele zwierząt czeka z utęsknieniem na dom.

Po drugie – w prywatnych domach tymczasowych, które dają schronienie grupce psów lub kotów, mniejszej niż w schronisku. Opiekunowie znają charakter każdego podopiecznego i pomogą nam dokonać wyboru. Często działają w ramach fundacji zajmującej się ratowaniem zwierząt.

Przyszłego pupila możemy również szukać w ogłoszeniach. Wiele czasopism i portali oferuje darmowe ogłoszenia adopcyjne; jest to więc bogate źródło informacji. Zwierzaki do adopcji znajdziemy też na Allegro.

Przyszły właściciel jest zwykle zobowiązany do podpisania umowy adopcyjnej, która upewni tymczasowego opiekuna, że zwierzę trafi w dobre ręce. Niektórzy zastrzegają sobie prawo do odwiedzania zwierzęcia przez pewien czas. Nie powinno nas to dziwić, zważywszy ile cierpienia mogą przysporzyć zwierzętom nieodpowiedzialni opiekunowie.

Przed podpisaniem umowy upewnijmy się, że zwierzę jest zdrowe i dowiedzmy się o przebyte szczepienia.


Tagi: adopcja zwierząt, zwierzaki, schroniska dla zwierząt
Autor: milosnicyzwierzat Dodano: o godzinie 09:49 dnia 21.11.2011

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu