520 km Polskim Wybrzeżem – 3 edycja marszu przeciw bezdomności zwierząt

520 km Polskim Wybrzeżem – 3 edycja marszu przeciw bezdomności zwierząt

Już 1. maja 2014 r. ze Świnoujścia wyruszy 3 edycja Marszu „520 km Polskim Wybrzeżem”. 3-tygodniowa wędrówka pod hasłem „Krok do Domu”, organizowana przez Fundację Pies Szuka Domu ma na celu nagłośnienie problemu bezdomności zwierząt oraz promocję adopcji potrzebujących czworonogów. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, do aktywnego udziału w wyprawie lub wirtualnego wsparcia projektu. Relację z marszu będzie można śledzić na bieżąco na: www.PiesSzukaDomu.pl oraz https://www.facebook.com/PiesSzukaDomupl

Marsz ”520 km Polskim Wybrzeżem”, to wyjątkowa inicjatywa z 2012 r., której pomysłodawcą jest założyciel Fundacji Pies Szuka Domu, Artur Lewandowski. W tym roku już po raz trzeci wraz z dwu- i czteronożnymi towarzyszami wyrusza ze Świnoujścia pod hasłem „Krok do Domu”. Ta oryginalna akcja ma zwrócić uwagę na potrzebę walki z bezdomnością zwierząt. Każdy dzień Marszu będzie poświęcony promowaniu adopcji jednego psiaka, będącego pod opieką Fundacji.

Cała wyprawa potrwa około 3-tygodni i zakończy się w Piaskach na granicy Unii Europejskiej. Wędrowcy będą mieli do pokonania ok. 30 km dziennie. Podstawowy skład ekipy piechurów tworzą: Artur Lewandowski, Jaromir Adamczyk, Maciej Kwiatkowski oraz Przedstawiciele Szkoły Dla Psów Łajka z Gdańska – Eliza i Marek. Gościnnie do Marszu przyłączy się Łukasz Luk Jeleniewski (perkusista zespołu Lipali) oraz Tomasz Lipa Lipnicki (frontman zespołu). Grupie towarzyszyć będzie pies: wilczak czechosłowacki Anczer Welkoscyrz. W Marszu zadebiutuje także pupilka i Zwierzęca Ambasadorka Fundacji – Świnka Raćka. Świnka poza nagłaśnianiem problemu bezdomności wśród zwierząt będzie promować zdrowy tryb życia.

Jak wesprzeć Marsz? Każdy może przyłączyć się do Marszu! Można dołączyć na symboliczny kilometr lub przejść całą trasę. Informacje o tym, gdzie aktualnie znajduje się ekipa będą publikowane na: www.PiesSzukaDomu.pl oraz https://www.facebook.com/PiesSzukaDomupl

W poprzednich latach maszerujący spotkali wielu życzliwych mieszkańców i turystów, którzy spontanicznie oferowali im nocleg i posiłek. Organizatorzy akcji usłyszeli wiele miłych słów, które są dla nich ogromną motywacją do dalszych działań. Fundacja będzie ogromnie wdzięczna za pomoc również w tym roku.

Kolejną nowością tegorocznej edycji jest możliwość wirtualnego uczestnictwa w Marszu. Nie wychodząc z domu można czynnie uczestniczyć w przemierzaniu Polskiego Wybrzeża. Wystarczy wykupić dowolną liczbę kilometrów. 1 km = 1 zł Każdy kilometr, każda wpłacona złotówka to szansa na nowe, lepsze życie dla podopiecznych Fundacji. Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalny certyfikat w podziękowaniu za przebyty dystans.

Szczegóły dotyczące akcji: http://www.piesszukadomu.pl/pl,news2,marsz_520_km_polskim_wybrzezem,191.html

O Fundacji

Odpowiedzialne, świadome adopcje to jeden z priorytetów Fundacji Pies Szuka Domu. Dzięki jej działaniom nowe domy znalazło już ponad 600 bezdomnych, skrzywdzonych psów. Fundacja zajmujemy się również edukacją humanitarnego traktowania zwierząt poprzez akcje edukacyjne i koncerty. Zwraca uwagę ludzi na to, że los zwierząt w Polsce leży w rękach każdego z nich. Działalność Fundacji wspiera wielu znanych muzyków, m.in. Marek Piekarczyk czy zespół LIPALI, który jest Ambasadorem Fundacji. Więcej o Fundacji na: www.PiesSzukaDomu.pl


Tagi: pies szuka domu, akcja społeczna, fundacja
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 21:56 dnia 30.04.2014

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu