Z czworonogiem żyjemy dłużej

Z czworonogiem żyjemy dłużej
Z czworonogiem żyjemy dłużej

Kupno, przygarnięcie czy adopcja czworonoga daje nam nie tylko wiernego przyjaciela. Zwierzęta domowe, zwłaszcza psy i koty, mają też niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Przyjaciel dla każdego

Posiadanie zwierzęcia i świadomość związanych z tym obowiązków poprawia ogólny stan zdrowia i kondycji, zwłaszcza osób starszych i samotnych. Codzienne spacery z psem zmuszają do ruchu na świeżym powietrzu, a głaskanie ciepłego kota jest świetnym ćwiczeniem dla dłoni człowieka cierpiącego na reumatyzm. Obecność czworonożnego przyjaciela ma ponadto zbawienny wpływ na samopoczucie.

Zwierzaki-lekarze

Dowiedziono, że 33% opiekunów kotów i ponad 20% właścicieli psów ma szansę na dłuższe życie. Kontakt ze zwierzęciem wpływa kojąco na nerwy, zmniejsza stres, obniża ciśnienie krwi. Redukuje nawet ryzyko zawału serca o 3%.

Osoby śpiące z kotem mają większe szanse na uniknięcie poważnej choroby, gdyż najonizowana ujemnie sierść kota (żywego kota –„kocie skórki na reumatyzm” to okrutne oszustwo) może zahamować rozwój nowotworów oraz pomóc w uśmierzeniu bólu. Zmienione chorobowo miejsca są naładowane dodatnio, a kot neutralizuje złe jony.

Koty często celowo siadają na chorych miejscach. Również psy mogą np. wyczuć w danym miejscu nowotwór.


Tagi: koty, psy, zdrowie, zwierzęta
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 09:53 dnia 23.11.2011

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu