Wynik rozprawy dotyczącej pobitego psa - Promyka

Wynik rozprawy dotyczącej pobitego psa - Promyka

27.07.2015 w Sądzie Rejonowym w Zgierzu II Wydziale Karnym, ul. Sokołowska 6 odbyła się druga rozprawa dotycząca pobitego i zakopanego żywcem psa – Promyka, mieszkającego wraz ze swoim opiekunem w Głownie, koło Łodzi. To właśnie on – opiekun czworonoga – Jerzy R. jest jednym z oskarżonych w procesie, jako zlecający „zlikwidowanie” psa. Drugi – Ryszard B. – oskarżony jest o próbę dokonania tej masakrycznej zbrodni.

Tym razem obaj oskarżeni stawili się na sali rozpraw. Obaj również wycofali się ze wcześniejszych zeznań, przy czym tylko Ryszard B. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd przesłuchał również dwóch świadków w sprawie, którzy byli przy wydobywaniu z ziemi psa – wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie – Agnieszkę Kacperską i lekarza weterynarii – Dariusza Parysa.

Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt "Arkadia" w Głownie, które sprawuje opiekę nad Przytuliskiem dla Zwierząt w Głownie, w którym Promyk powracał do zdrowia, w sprawie występowało w charakterze oskarżyciela posiłkowego, a jego pełnomocnikiem procesowym jest adwokat Mateusz Łątkowski z Kancelarii Adwokackiej Kancelarii Prawa Kanonicznego w Poznaniu (www.kancelaria-latkowski. pl). Mecenas nie zgodził się na zaproponowane przez obrońcę Jerzego R. mediacje i w płomiennej mowie końcowej, wnioskował o karę dwóch i pół roku pozbawienia wolności dla Ryszarda B. i półtora roku dla Jerzego R. oraz orzeczenie zakazu posiadania zwierząt przez obydwu oskarżonych przez 10 lat.

Jerzy R. wnosi o uniewinnienie od zarzucanych mu czynów, a Ryszard B. o łagodny wymiar kary. Wyrok ma być ogłoszony w czwartek 30 lipca o godz. 11, w Sądzie Rejonowym w Zgierzu II Wydziale Karnym, ul. Sokołowska 6.  Serdecznie zapraszamy media i wszystkich zainteresowanych do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Historia Promyka

Promyk był młodym, zdrowym psiakiem… który z niewiadomego powodu zaczął przeszkadzać swojemu opiekunowi. Feralnego dnia skatowanego psa, zakopanego żywcem w worku znaleźli przypadkowi przechodnie. Gdy w asyście weterynarza wydobyto ledwie żyjącego już, walczącego o życie czworonoga, oczom zebranych ukazał się dramatyczny widok. Promyk, bo tak go nazwali Wolontariusze w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie, gdzie psiak dochodził do siebie, był silniejszy od swojego kata, przeżył. Niestety to traumatyczne przeżycie na zawsze odcisnęło na nim swoje piętno. Pies był uderzany w głowę tak mocno, że wypadła mu gałka oczna. Miał połamane żebra, złamany prawy łuk jarzmowy, a także rozległe stłuczenia w prawym mięśniu skroniowym i żwaczu. Po wydobyciu z ziemi psiak od razu trafił na stół operacyjny. Weterynarzowi udało się włożyć gałkę oczną na miejsce, rana została zszyta, ale czas pokazał, że niestety oczka nie udało się uratować.

Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie, które sprawuje opiekę nad Przytuliskiem dla Zwierząt w Głownie otrzymało mnóstwo darowizn, dzięki którym udało się w pełni sfinansować leczenie psa w specjalistycznej klinice we Wrocławiu. Obecnie Promyk przebywa w Domu Tymczasowym, w którym może mieszkać minimum do czasu zakończenia rozprawy.

O Przytulisku

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu. W Przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 20 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi. www.przytulisko.glowno.pl

Kontakt z mediami:

Katarzyna Kucharska

Tel. 504 381 610

e-mail: media@przytulisko.glowno.pl


Tagi: promyk, prawa zwierząt, ochrona zwierząt, ochrona praw zwierząt
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 18:27 dnia 28.07.2015

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu