Pies w podróży po Europie! 5 atrakcji turystycznych przyjaznych zwierzętom

Pies w podróży po Europie! 5 atrakcji turystycznych przyjaznych zwierzętom

Jeśli jesteś typem podróżnika lubiącym zwiedzanie, zaplanowanie wakacji z psem może być dużym wyzwaniem. Wiele europejskich miast wychodzi jednak naprzeciw dylematowi właścicieli czworonogów i otwiera przed nimi drzwi do wielu popularnych atrakcji. HomeToGo, metawyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przygotowała więc zestawienie pięciu, czasem bardzo nieoczywistych miejsc, w których goście ze zwierzętami są bardzo mile widziani. Dzięki dostępnej w HomeToGo opcji filtrowania wyszukiwań pod względem możliwości przyjazdu z psem, znalezienie noclegu w pobliżu każdego z tych miejsc nie będzie stanowiło problemu.

Ogrody Tuileries (Francja)

Paryż to jedno z najbardziej psolubnych miast na świecie. Psy są mile widziane w sklepach (oprócz części spożywczych), galeriach handlowych, a także w większości paryskich restauracji. Na spacer z  psem możemy wybrać się m.in. do ogrodów Tuileries, które są najstarszym paryskim parkiem publicznym. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce do zwiedzania ze względu na liczne rzeźby, fontanny oaz dwa muzea, które są ostatnimi budynkami będącymi pozostałością po Pałacu Tuileries. Innymi paryskimi parkami otwartymi dla psów są również ogród Luksemburski oraz park Jardin du Palais Royal.  

Pompeje, Etna (Włochy)

Największym zaskoczeniem w tym zestawieniu jest możliwość zwiedzania razem z naszym czworonożnym towarzyszem, położonych niedaleko Neapolu ruin Pompejów. Pompeje to miasto, które w czasach cesarstwa rzymskiego zostało zniszczone przez erupcje wulkanu Wezuwiusz. Dzięki temu, że popiół wulkaniczny utrwalił budowle i liczne przedmioty możemy wyobrazić sobie wygląd miasta przed tragedią. Inną atrakcją, którą możemy zobaczyć wraz z naszym psem jest wulkan Etna. Etna to obecnie najwyższy oraz największy czynny stożek wulkaniczny w Europie.

Muzeum Marionetek (Austria)

Choć ogólną zasadą jest nie wpuszczanie zwierząt do muzeów, galerii oraz ośrodków kultury, Muzeum Marionetek w Salzburgu, mieście Mozarta, nie przejmuje się tym zakazem. Nie chcąc narażać pupila na samotne oczekiwanie na nasz powrót, możemy w jego towarzystwie obejrzeć eksponaty ze zbiorów Salzburskiego Teatru Marionetek, m.in. z Czarodziejskiego Fletu Mozarta czy słynne postacie i wydarzenia z dziejów Salzburga.

Żydowskie Muzeum Galicja (Polska)

Niezwykle przyjaznym dla czworonogów miejscem w naszym kraju jest Żydowskie Muzeum Galicja, które znajduje się na krakowskim Kazimierzu. Stałe ekspozycje muzeum, Śladami Pamięci i Pamięć Niedokończona, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata. Miejsce to uznawane jest za jedno z trzech najciekawszych muzeów w Krakowie. Napawa optymizmem fakt, iż tak ważna atrakcja turystyczna otwiera się na naszych psich towarzyszy.

Plaża Aya Napa (Cypr)

Na zdecydowanej większości plaż w Europie obowiązuje całkowity zakaz wprowadzania psów. Nie na Cyprze! Aya Napa, największy kurort na wyspie, odpowiadając na oczekiwania ze strony wczasowiczów nie chcących rozstawać się ze swoimi pupilami, zezwolił na wspólne plażowanie. Kąpiel w krystalicznie czystej wodzie wraz z Twoim ukochanym czworonogiem jest już możliwa

.

Rada HomeToGo – przygotowanie do podróży: Pamiętajmy, aby do każdej dłuższej podróży z psem dobrze się przygotować. Przed wyjazdem zapoznajmy się dokładnie z przepisami oraz obowiązkami jakie dany region, do którego się wybieramy oraz kraje, przez które będziemy podróżować, nakładają na właścicieli psów. Istotne jest zapoznanie się z „Ogólnymi zasadami przemieszczania zwierząt towarzyszących po terytorium UE”, gdzie znajdziemy szczegółowo opisane wymogi państw członkowskich. By móc legalnie podróżować z  psem na terenie UE, musimy wyrobić mu paszport oraz zaświadczenie o aktualnych szczepieniach, szczególnie przeciwko wściekliźnie. Paszport można wyrobić u weterynarza i wiąże się to z koniecznością zachipowania psa. Paszport ważny jest we wszystkich krajach UE, a także w  Szwajcarii, Norwegii,  Lichtensteinie, Monako, Watykanie, Andorze i na Islandii.

O wyszukiwarce HomeToGo HomeToGo.pl to globalny lider w swojej branży. Serwis zawiera ponad 2,9 miliona dostępnych do porównania ofert domów, kwater, willi i apartamentów w 200 krajach. Globalny zakres wyszukiwania oraz wysoka funkcjonalność strony, to nowa jakość prezentowana na rynku wynajmu wakacyjnych nieruchomości. Wyszukiwarka HomeToGo to ponad 150 portali internetowych (w tym: interhome.pl, casamundo.pl, novasol.pl, belvilla.pl), zebranych pod jednym adresem www.hometogo.pl. Dzięki temu użytkownicy mogą przeglądać, porównywać wybrane przez siebie obiekty zarówno w kraju, jak i zagranicą, a następnie rezerwować je poprzez strony zaufanych partnerów.


Tagi: wakcje z psem, zwierzęta na wakacjach, hotele przyjazne dla zwierząt
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 10:39 dnia 29.07.2015

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu