Niezwykłe rasy kotów

Niezwykłe rasy kotów
Niezwykłe rasy kotów

Choć wszystkie koty domowe są raczej do siebie podobne, hodowcy próbują stwarzać genetyczne „urozmaicenia” kociego rodu, z których powstają niezwykłe, niekiedy kontrowersyjne rasy.

Mutacje

Czasem w miotach zwykłych kotów rodzą się niezwykłe kocięta. Niektórzy hodowcy starają się utrwalić ich dziwne cechy.

Do najbardziej znanych ras powstałych w ten sposób należą rexy z krótkim, kędzierzawym futerkiem, bezwłose sfinksy, krótkonogie munchkiny czy koty z wygiętymi uszami – szkockie zwisłouche z uszami pochylonymi do przodu oraz amerykańskie curle z wywiniętymi do tyłu.

Naturalne dziwaki

Na świecie istnieją stare, naturalne rasy kocich dziwaków. Zwykle są to zwierzaki żyjące na wyspach, gdzie pula genów jest ograniczona. Do najbardziej znanych należą bezogoniaste koty z Wyspy Man oraz japońskie i kurylskie bobtaile z krótkimi, zawiniętymi ogonkami.

Eksperymenty hodowlane

Niektórzy hodowcy próbują łączyć cechy różnych ras. W ten sposób powstał np. kot pudel z kędzierzamym futrem i oklapniętymi uszami, długowłosy rex czy pers o krótkich łapkach.

Hybrydy

Należą do najbardziej kontrowersyjnych ras. Są rezultatem krzyżówki kotów domowych z ich dzikimi kuzynami: kotem bengalskim, serwalem, rysiem rudym, itd. Przypominają miniatury dzikich kotów.


Tagi: rasy kotów, koty
Autor: zwierzetaswiata Dodano: o godzinie 22:54 dnia 30.11.2011

Komentarze

  • Piotr 31 lip 2014, 11:48:01
    Cześć! ciekawa stronka:) jak by ktoś chciał to o rasach kotów można poczytać również u mnie http://dookolakotatv.pl :)
  • Karmy dla kota 17 mar 2014, 12:21:55
    Kociaki to niezwykłe zwierzaki! Zapraszam do zapoznania się z ofertą karm i akcesoriów dla kotków. http://www.maxizoo.pl/oferta/kot/
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu