Miniaturki i olbrzymy

Miniaturki i olbrzymy
Miniaturki i olbrzymy

Zarówno wśród psów, jak i kotów spotkamy i zwierzaki maleńkie, i olbrzymy. Psy są w obu kategoriach bardziej „ekstremalne”, ale i koty potrafią zaskoczyć.

Mini

Najmniejszą rasą psa jest chihuahua, której wysokość to ok. 15-16 cm, a waga – od 0,5 do 3 kg. Do innych małych psów należą ratlerki, papillony, shih-tsu.

Najmniejszym kotem domowym jest natomiast kot singapurski, ważący 1,8-2,7 kg. Mówi się, że niewielkie rozmiary tego zwierzaka były wynikiem niechęci mieszkańców Singapuru do kotów, które musiały być na tyle małe, żeby móc się bezproblemowo schować w kanałach.

Maxi

Jeśli chcemy mieć naprawdę dużego kota, rozejrzyjmy się za Maine coonem. Przedstawiciele tej naturalnej, pół długowłosej rasy mogą ważyć do 15 kg. Choć tak duże i silne, Maine coony słyną z łagodności i przyjacielskiego usposobienia. Do dużych ras kotów należą też norweskie leśne.

Listę psich olbrzymów otwiera wilczarz irlandzki, który dorasta do ok. 90 cm wysokości. Jeśli wilczarz stanie na tylnych łapach, może przerosnąć niejednego człowieka. Najcięższym psem jest natomiast mastif angielski, osiągający wagę nawet 120 kg. Do psów gigantów zaliczymy też dogi niemieckie, bernardyny czy tureckie psy anatolian.


Tagi: duże koty, małe psy, przegląd zwierząt, miniaturki, olbrzymy
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 20:29 dnia 04.12.2011

Komentarze

  • kkk 12 sie 2014, 15:10:12
    polecam
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu