Wystawa Świnek Morskich w Gliwicach

Wystawa Świnek Morskich w Gliwicach

Choć oficjalnie to kawia domowa dla każdego Polaka to przede wszystkim świnka morska. Już w najbliższą niedzielę, 8 listopada, Europa Centralna zaprasza na międzynarodowe wydarzenie z tymi wyjątkowymi gryzoniami w roli głównej

Już drugi raz centrum handlowe przy Pszczyńskiej 315 będzie gospodarzem międzynarodowej wystawy rasowych świnek morskich oraz wystawy świnek domowych. W drugą niedzielę listopada będzie można podziwiać świnki ras długowłosych, krótkowłosych ale także bardzo popularnych świnek bezwłosych. Dla zwiedzających całe wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa aż do godz. 19:00. – Świnki morskie pochodzą z Ameryki Południowej – mówi Katarzyna Majchrzyk z Polish Cavy Breeders Association, współorganizator wydarzenia. – Na kontynent europejski świnki przybyły wraz z pierwszymi odkrywcami Ameryki pod koniec XVI wieku. Przed przybyciem przebyły długą podróż statkami, które po drodze zawijały do Gwinei, stąd ich angielska nazwa guinea pig. Istnieje również teoria, iż świnkę można było nabyć za jedną gwineę. Popularna w Polsce nazwa pochodzi najprawdopodobniej z Holandii, gdzie świnkę gwinejską nazwano świnką morską, gdyż dotarła tam zza morza.

8 listopada odbędzie się równocześnie kilka wydarzeń adresowanych do miłośników tych wyjątkowych gryzoni. Do konkursu głównego zgłaszać można tylko świnki z rodowodem. Tylko one będą mogły rywalizować w kategorii najlepszej samicy, samca, najlepszej dorosłej, czy też młodej świnki morskiej. W każdej z ras i klas nagrody będą przyznane w 9 kategoriach. Równocześnie z wystawą międzynarodową, odbywać się będzie pierwsza specjalistyczna wystawa świnek morskich ras krótkowłosych i bezwłosych, także oceniana przez sędziów. Dla osób, które mają świnki bez rodowodu, przygotowano specjalną wystawę. – To okazja dla właścicieli, aby pochwalić się swoimi pupilami oraz zdobyć dla nich nagrody – dodaje Katarzyna Lenartowicz, dyrektor marketingu Europy Centralnej. – Ze strony PCBA, czyli klubu hodowców i miłośników świnek morskich, które razem z nami przygotowuje ten wyjątkowy dzień, będzie można otrzymać wiele cennych rad związanych z opieką nad tymi zwierzętami.

Z myślą o najmłodszych gościach przygotowano specjalną strefę plastyczną, w której maluchy będą uczestniczyć w konkursach z drobnymi niespodziankami. Nie zabraknie również rywalizacji dla wszystkich zainteresowanych świnkami. Około godz. 13:30 odbędzie się konkurs „Jaka to świnka”, zaś ok. godz. 15:30 quiz wiedzy o bohaterach dnia, a między godz. 18:00 a 19:00 czeka zwieńczenie akcji i przyznawanie nagród dla najpiękniejszych zwierząt uczestniczących w pokazach. Zainteresowani udziałem w pokazie swojej świnki proszeni są o kontakt z PCBA pisząc na adres: entryformcaviesshow@gmail.com

Centrum Handlowe Europa Centralna o powierzchni 67 tys. metrów kwadratowych jest jednym z największych tego typu obiektów komercyjnych w Polsce. Unikalny koncept galerii, oferuje klientom możliwość zrobienia wszystkich niezbędnych zakupów od artykułów spożywczych, przez materiały do budowy domu, po ubrania z najnowszych kolekcji. Położenie obiektu, przy jednym z największych węzłów autostradowych w Polsce (Gliwice-Sośnica), gdzie łączą się autostrady A1 i A4 i droga krajowa nr 44 oraz na obszarze gęsto zaludnionego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, sprawia, że niemal 5 mln osób może w ciągu godziny dojechać tu na zakupy.

Na miejscu skorzystać można z wypożyczalni parasoli, pomieszczeń dla rodziców z dziećmi, 500 miejsc siedzących dla klientów piętra restauracyjnego, paczkomatu, bezpłatnego wi-fi dostępnego na terenie całego Centrum oraz wielu bankomatów i punktów usługowych. Klienci mogą zostawić swój samochód na dużym, liczącym 2,3 tys. miejsc parkingu, a niezmotoryzowani dojadą na zakupy bezpłatnymi liniami autobusowymi z Gliwic, Zabrza i Knurowa.

Kontakt dla dziennikarzy: Adam Piwek, Mind Progress Group, tel. 515 108 476, a.piwek@mindprogress.pl
Tagi: wystawa zwierząt, świnki morskie
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 16:28 dnia 05.11.2015

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu