Kuweta dla kota – o czym warto wiedzieć przed zakupem?

Kuweta dla kota – o czym warto wiedzieć przed zakupem?
Gdyby zastanowić się, jakie jest najbardziej podstawowe akcesorium każdego kota, z całą pewnością prócz miski z karmą (lub mlekiem), każdy przechodzień odpowiedziałby – kuweta. To właśnie ona odróżnia te domowe zwierzaki od psów i sprawia, że wiele osób właśnie ze względu na nią rezygnuje z kotów. Dlaczego? „Bo śmierdzi!” – czy to prawda? Nie do końca, o czym opowiemy w naszym najnowszym materiale. Specyficzny koci zapach Każde zwierzę wydziela swoje zapachy – nie ma w tym nic dziwnego. Oczywiście jedne z nich drażnią mniej, inne bardziej, musimy jednak pamiętać, że są to zwierzęta i one same nic na to nie poradzą. Jednak producenci akcesoriów dla zwierząt wychodzą nam i naszym ludzkim nosom naprzeciw, proponując zarówno różne rodzaje płynów neutralizujących zapachy, preparatów do dezynfekcji, jak i zapachowe żwirki dla kota, które pomogą utrzymać w czystości kocią toaletę. Jaki jednak model powinieneś wybrać dla swojego kota? O tym dowiesz się w dalszej części materiału. Jaka kuweta dla kota? Zacznijmy od podstawowego rozróżnienia, a więc od tego, że kuwety dla kota podzielić można na otwarte, zamknięte, zamknięte z wentylacją i filtrami, kuwety z podwójnym dnem oraz kuwety nowoczesnej generacji, a więc samoczyszczące się. I choć te ostatnie dopiero wkraczają na polski rynek produktów zoologicznych, już dziś – mimo swojej niebotycznej ceny – cieszą się ogromną popularnością. Wybierając kuwetę dla swojego kota musisz pamiętać o tym, że ma być ona przede wszystkim funkcjonalna, a dopiero w dalszej kolejności ładnie wyglądająca. Nie będziesz przecież narażał kota na korzystanie z kuwety zamkniętej, jeśli takiej nie lubi. Kuweta musi być najpierw dostosowana do potrzeb miauczącego przyjaciela, a dopiero równiej do Twoich estetycznych wymagań. Na Twoją szczególną uwagę w tej materii zasługują kocięta, które potrzebują niższe wejście do kuwet (podobnie jak koty z chorymi stawami), oraz koty większych ras, dla których optymalną wielkością kuwety będą te o wymiarach 50x40 cm i większe. Akcesoria do kuwety Kiedy wybierzesz już model dobrany do potrzeb swojego milusińskiego, pamiętaj o tym, że sama kuweta nie wystarczy. Jak już wcześniej wspomnieliśmy przydadzą Ci się również: neutralizator zapachów, preparaty dezynfekujące, ale również woreczki i pojemnik na kocie odchody, łopatka, filtry (do kuwet zamkniętych) oraz antypoślizgowa podkładka lub dywanik. Dzięki takim akcesoriom, Twój kot będzie mógł w komfortowych warunkach korzystać ze swojej toalety, a Ty zadbasz o higienę i zapach w Twoim mieszkaniu.

Komentarze

  • Tomaszek 4 mar 2016, 12:54:36
    Kuwet dla kota to bardzo poważny temat, miło, że ktoś się tym interesuje i postanawia opisać ten jakże wielki i bardzo głęboki temat. wypas owiec Józefów Wszystko sprowadza się do jednego ważnego pytania, które każdy posiadacz kota musi sobie zadać. Czy on to polubi?
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu