Davon Rex

Davon Rex
KategoriaKoty
PodkategoriaDevon Rex
Autorlukasz
Dodanoo godzinie 09:20 dnia 03.12.2011

Ras Davon Rex to wyjątkowa rasa. Rasa pochodzi z Wysp Brytyjskich, została odkryta w 1960 roku w Buckfastleigh w hrabstwie Devon. Stąd wywodzi się nazwa rasy. Davon Rex to kot o o drobnej i szczupłej budowie, w typie orientalnym. Rex ma wielkie i głęboko osadzone uszy, pokryte delikatnym futerkiem. Głowa jest krótka w kształcie klina z odstającymi policzkami, krótka mordka z mocnym podbródkiem, nos krótki z wyraźnie zaznaczonym stopem, czoło przechodzące w płaską czaszkę. Oczy Davon Rexa są wręcz hipnotyzujące, wielkie i szeroko rozstawione, w formie migdałków. Inaczej jak u pozostałych ras kotów, wąsy i brwi są poskręcane, króciutkie lub średniej długości. Devony mają sierść bardzo krótką, miękką i falistą, zdarzają się też włosy ościste, występującą we wszystkich kolorach. Ciało jest mocne, ale drobnej budowy i średniej wielkości. Zarówno szyja, nogi jak i ogon są bardzo długie i szczupłe.

Charakter Davon Rexów przypomina charakter psów. Jest kotem towarzyskim, bardzo ciekawskim, ruchliwym i wesołym. Uwielbia zabawy, jest doskonałym kompanem dla dzieci. Davon macha ogonem na nasz widok, można z nim chodzic na smyczy, aportuje zabawki. Przywiązuje się do domowników i nie lubi zostawać sam.

Link do dodatkowego źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Devon_rex

Komentarze

  • test 11 gru 2012, 16:26:40
    test1212121
  • test 11 gru 2012, 16:26:23
    test
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu